МОТИВУЄМО ТРЕНЕРА НА ТРЕНУВАННЯ

Янв 24, 2014   //   Автор: admin   //   Наша гордість  //  Нет комментариев

Мабуть, будь-який тренер свого часу помічав за собою халтуру. Коли ти довгий час в одному і тому самому режимі повинен викладати один і той самий матеріал, дуже легко зірватися і почати частувати своїх учнів банальним ширвжитком – це простіше і не потребує постійних зусиль. Для тих, кого в такій ситуації починає мучити сумління, ми знайшли декілька порад від іноземних колег, а саме, відомого вже нам Роса Інамейта.


Росс Інамейт – спортсмен і тренер з функціональної та фізичної підготовки. Автор кількох навчальних посібників, а також керівник тренувального центру в районі Нової Англії (США). Також веде інтернет-ресурс, присвячений тренуванням та інноваціям у сферах функціональних тренувань та тренувань із силової підготовки.

Не проходить і тижня без того, щоб мені не поставли питання, як я мотивую себе на проведення тренувань. Моя відповідь завжди одна й та сама: я не вдаюся до мотиваційних заморочок. Пристрасть до справи більш дієва за мотивацію. Якщо ви свого часу перейнялися пристрастю до якоїсь справи, бажання цим займатись буде постійно вас переслідувати. Тому не шукайте мотивації, шукайте мету, якої ви будь-що бажаєте досягнути.

Нажаль, не зважаючи на безліч питань стосовно моєї мотивації до проведення тренувань, я не пам’ятаю, щоб хтось цікавився, наскільки важливим є бажання тренувати. Основна увага постійно сфокусована на спортсмені – як натренувати його. Тому коли мова йде про тренерів, як правило, розмова зосереджується на об’ємі їх знань. Ніхто не хоче тренуватися у ідіота, всі хочуть тренуватися у людини, яка знає, що вона робить.

Я не хочу сказати, що знання не важливе, що зовсім не правильно – допитуватись про рівень знань і досвіду тренера. Я також навчався в школі, інституті та інших місцях. Пошук знань немає кінця. Успішні люди кожен день живуть з невтомним бажанням самовдосконалення. Однак самих знань недостатньо. Щоб стати гарним тренером, недостатньо перечитувати періодичні тематичні видання. Найкращі тренери спроможні використовувати свої знання не тільки для навчання спортсменів, але й для того, щоб їх надихнути.

Недостатньо знати, що необхідно спортсмену. Весь ваш рівень знань вимірюється ще й здатністю спілкуватися зі спортсменами, донести до них необхідне. Якщо ви хочете щось до них донести, вони повинні у вас вірити. Вони повинні бачити і відчувати вашу пристрасть до справи. Вони повинні знати, що ви знаходитесь в залі заради них і саме вони є для вас головним пріоритетом. Що їх успіх – це єдине, що для вас має значення.

Найкращі тренери прагнуть розвитку своїх учнів до смішного. Це не робота з 9 до 17. Якщо ви переживаєте за своїх учнів, ви будете про них думати навіть більше, ніж хотілося б. Ця робота буде супроводжувати вас по дорозі до дому, вдома, вона буде змушувати вас прокидатися серед ночі, коли вир думок нарешті складеться в певну стратегію тренування чи ведення поєдинку для певної ситуації.

Якщо ви прийшли в сферу тренувань заради грошей та слави, ви дуже помилились. Пристрасть до справи неможна підробити. Вона або є, або її немає. І ті, хто вас оточують, це відчувають. Певний час ви можете когось обманювати, але згодом правда все одно стане очевидною.

Коли я треную бійця, зв’язок між нами стає дуже сильним. Він для мене не просто боєць, він приходить у мій дім, спілкується з моєю сім’єю, стає її частиною! Коли я секундую спортсмена підчас бою, я отримую удари разом з ним. Це не просто робота. Це більше ніж робота. Це стиль життя. Мого життя.
Якщо б я не відчував цієї пристрасті до того, що роблю, я б відчував лише, що роблю комусь послугу. Можливо, вся справа в тому, що я працюю із бійцями. Вони, можна сказати, дуже ризикують своїм життям, коли виходять в ринг. Тому їм необхідний хтось, хто б надав їм все необхідне для перемоги.

Не можна розглядати свою роботу, як навчання наносити удари протягом певного часу. Ви повинні давати більше, ніж від вас очікують. Коли спортсмен це відчує, він відповість вам тим самим. Надихнути спортсмена зробити більше, ніж він робить зазвичай – це частина вашої роботи.

Самовіддані тренери виховують самовідданих спортсменів. Цей факт неможливо спростувати чи ігнорувати.

Тож не вчіть ваших учнів, а запалюйте вогонь у їх серцях і надихайте їх на успіх. Не кожен зможе стати кращим, але кожен може зробити все, що в його силах. Втілити це у реальність – ваше завдання, як тренера.

Переклад: Людмила МЕЗЕНЦЕВА файтзона.in.ua

Добавить комментарий

Октябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Дніпропетровській регіональній Зразковій школі козацького традиційного бойового мистецтва "Спас-Штурм" - 15 років